ČUKARIČKI SAM NA DRUGOM MESTU SUPERLIGE POSLE NOVOG TRIJUMFA NAD PARTIZANOM

(23.4.3023) – Čukarički je dočekao i opet pobedio sa 1:0 na svom terenu ekipu Partizana u okviru 31. kola Superlige Srbije.

Na samom početku meča sudija je dosudio penal za Čukarički, ali nakon konsultacije sa VAR sobom odlučio je da promeni odluku, jer nije bilo značajnijeg kontakta između Filipovića i Lučića.

Pokušavali su Belić, Urošević i Dijabate, mreža domaćih je mirovala, da bi pravom majstorijom Docić rešio meč.

Igrač Čukaričkog je lukavo spazio da je Stevanović daleko od gol linije i fantastičnim udarcem sa nekih 40. metara iskosa doneo prednost domaćinu! Činilo se da gostujući golman stiže loptu, ali ona je pored same stative odsela u mreži.

Do kraja prvog poluvremena, posle greške Pankova pripretio je Dijabate.

Tokom drugog poluvremena nešto ofanzivniji bio je Partizan. Pantić i Rikardo Gomeš imali su prilike da izjednače rezultat, ali bezuspešno.

Najbolju priliku za crno-bele na celom meču imao je Rikardo Gomeš koji je u 86. minutu pogodio stativu.

Nakon ovog meča Čukarički se nalazi na drugom mestu tabele sa 65 bodova, TSC ima 62, a Partizan i Vojvodina po 57.

U narednom kolu sledi obračun za drugo mesto između TSC-a i Čukaričkog, dok Partizan pred praznim tribinama dočekuje Zvezdu u 170. večitom derbiju.

U plej-autu Javor i Radnik odigrali su nerešeno 0:0.

Javor je imao nekoliko sjajnih prilika, a najbolju u 18. minutu, kada je Petar Gigić promašio jedanaesterac.

Ivanjičani su 11. na tabeli plej-aut grupe sa 30 bodova, dok je ekipa iz Surdulice pretposlednja 15. sa 24 boda.