ČUKARIČKI U FINALU KUPA SRBIJE PROTIV CRVENE ZVEZDE

(18.5.2023) – Fudbaleri Čukaričkog savladali su Vojvodinu rezultatom 1:0, u polufinalu Kupa Srbije.

Jedini strelac na meču bio je Luka Adžić, koji je ušao u 68 minutu, a posle tri minuta je postigao pogodak i odveo je svoj tim u finale.

Tamo će igrati protiv Crvene zvezde, a meč je na programu 25. maja, ali lokacija još uvek nije poznata.

Podsetimo, utakmica između Vojvodine Čukaričkog je prekinuta pri rezultatu 2:0 za goste u sredu, zbog nevremena, a kako propozicije Kupa nalažu, meč je morao da krene ispočetka. Bunili su se “Brđani”, ali bez većeg uspeha, međutim, fudbalska pravda je na kraju zadovoljena.

Izabranici Dušana Kerkeza su bolje otvorili ovaj meč, kontrolisali su ga od samog starta, a imali su nekoliko pokušaja preko agilnog Ovusua.

Vojvodina je opasno zapretila preko Kabića sredinom prvog poluvremena. Primio je loptu mladi vezista u kaznenom prostoru, šutirao je, ali preko gola.

Do kraja prvog dela nismo videli veća uzbuđenja, te se na pauzu otišlo bez golova.

Bitan faktor koji je “pogurao” goste ka pobedi desio se u 51. minutu. Kapiten Vojvodine Uroš Vitas je grubo startovao nad Badamosijem, a pošto je već imao žuti karton, glavni sudija mu je pokazao drugi i automatsko isključenje i raniji odlazak na tuširanje.

Krenuo je Čukarički još jače da napada “lale”, a u 71. minutu je stigao do, ispostaviće se, pobedonosnog gola. Tošić je centrirao sa leve strane, a na nju je naleteo Adžić između trojice igrača domaće ekipe i zakucao je u mrežu.

Mogli su gosti do kraja susreta da uvećaju prednost, ali “bomba” Stojanovića je završila na stativi, a u nastavku akcije je Simić odbranio udarac Adžića.