CVETKOVIĆ PRECIZAN PROTIV PARTIZANA

(21.2.2024) – Čukarički je u SC Teleoptik, u prijateljskom meču protiv Partizana igranom dva puta po 30 minuta, pobedio 1:0 golom Cvetkovića u 59. minutu.

Oba trenera šansu su pružila momcima koji su manje igrali u prva dva kola prolećnog dela šampionata. Za Čukarički je prvi meč odigrao urugvajski štoper Koruho Guzman, za crno-bele „debi“ je protiv svojih dojučerašnjih saigrača zabeležio Aleksa Janković.

PARTIZAN: Krunić, Živković, Saničanin, Medina, Janković, Stjepanović, Kanute, Nikolić (od 31. Petrović), Trifunović, Mirčetić, Jovanović.

ČUKARIČKI: Kaličanin, Rogan, Subotić, Guzman, Stanković, Milojević, Lu. Stojanović, Nikčević, Ergelaš, U. Miladinović, Melo. Igrali su još: Samurović, Jo, La. Stojanović, Serafimović, Cvetković, M. Stojanović.

Prve dve šanse imali su domaći, preko Trifunovića i Mirčetića, da bi Brđani odgovorili udarcima Ergelaša i Mela.

U 42. minutu Miladinović je iznudio slobodan udarac, a sa 17 metara Luka Stojanović je pogodio stativu. Dva minuta potom Jo je lepo uposlio Rogana, čiji je šut sa osam metara u poslednji čas izblokirao Kanute. U 59. miunutu Stanković je odlično našao Cvetkovića, mladi napadač je smirio loptu i rutinski zatresao mrežu za konačnih 1:0.