DABL-DABL JOKIĆA U NOVOM PORAZU DENVERA

(9.4.2023) – Juta Džez je na svom terenu dočekala ekipu Denvera u okviru pretposlednjeg kola NBA lige i pobedila rezultatom 118:114.

Nagetsi su ušli očajno u utakmicu i posle pet minuta su gubili 17:2, a u Juti posebno su se istakli Šamanić (potpisao desetodnevni ugovor), Agbađi i Dan, nadoknadili izostanak regruta Laurija Markanena i nakon prvih 12 minuta imali 13 poena prednosti – 32:19.

Usledio je odgovor Denvera u drugoj deonici. Jokić je uspešno pronalazio svoje saigrače i dobro skakao, dok su Marej i Gordon bili zaduženi za poene i na poluvremenu imali smo egal utakmicu – 58:55.

Još bolje su Nagetsi odigrali treću deonicu u kojoj su postigli čak 40 poena! Na drugoj strani ni Juta nije popuštala u napadu, pa se gosti nisu previše odlepili pred ulazak u poslednju deonicu – 95:89 za Denver.

Meč je ušao u neizvesnu završnicu, obe ekipe su nešto ranije sa terena povukle startere i domaći su na kraju došli do pobede – 118:114.

Nikola Jokić je meč završio sa šest poena i po deset skokova i asistencija. Najefikasniji u ekipi Denvera bio je Koldvel-Poup sa 21 poenom, jedan manje imao je Marej uz četiri skoka i pet asistencija, dok su po 15 dodali Gordon i Porter.

Na drugoj strani briljirao je Šamanić sa 23 poena i osam skokova, Agbađi je upisao 28 poena, Kris Dan je brojao do 19 uz 14 asistencija, Fontekijo je stao na 15 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Na Zapada je situacija dosta dramatična i uoči poslednjeg kola tri tima ( Golden Stejt, Nju Orleans, Lejkersi) imaju šansu da se domognu poslednjeg mesta koje vodi u plej-of.

U Istočnoj konferenciji uoči poslednjeg kola za preostala dva mesta u plej-ofu bitku će voditi Majami, Atlanta, Toronto i Čikago.