DALAS U FINALU ZAPADNE KONFERENCIJE

(19.5.2024) – Dalas – Oklahoma Siti 117:116

Dalas: Dončić 29 (6-4 trojke, 10 sk, 10 as, 7 il), Irving 22 (10-4 trojke), Džons 22 (6-4 trojke), Geford 10 (7 sk), Lajvli 12 (15 sk).

Oklahoma Siti: Gildžus-Aleksander 36 (20-10 za dva, 5-4 trojke, 8 as), Džejlen Vilijams 22 (9 sk, 8 as), Holmgren 21 (7-1 trojke), Džo 11, Dort 11.

U super neizvesnoj završnici šestog meča polufinala Zapada Dalas je pobedio Oklahomu sa 117:116.

Gosti su igrali odlično, posle prvog dela su vodili 30:23, a na poluvremenu 64:48. Maveriksi su na dramatičan način napravili preokret, jer su stizali minus od 17 poena za Oklahomom u trećoj četvrtini, odnosno devet u poslednjoj.

Četvrti tripl-dabl Luke Dončića, agresivan napad Kajrija Irvinga i pojava momaka iz drugog plana kada se igra kod kuće, pre svih Derika Džonsa, donela je trijumf. Luka je okrenut leđima vodio poslednji napad pokušavajući da dođe do pozicije za šut, lopta mu je ispala i nekako došla do Vašingtona, koji je fintom digao u vazduh Šeja Gildžusa-Aleksandera. Ovaj ga je ipak blokirao, ali uz faul, samo 2.5 sekunde do kraja.

Sve je sada bilo na Pi Džeju, momku koji je stigao u Dalas u toku sezone i pokazao se kao pun pogodak. Prva dva šuta je pogodio, a treći je bio nameran promašaj.

Dalas je u finalu Zapada gde sada čeka pobednika večerašnje sedme utakmice između Denvera i Minesote.