DANSKA PRESLABA ZA DOMAĆINA NEMAČKU

(29.6.2024) – U drugom meču osmine finala Evropskog prvenstva u fudbalu Nemačka je savladala Dansku sa 2:0. Još tri gola su poništena zbog ofsajda ili faula.

Domaći su poveli golom Šloterbeka u 4. minutu, ali je on poništen zbog faula u napadu Kimiha. Uglavnom su Nemci napadali, ali su Danci izjednačili u 48. minutu golom Andersena, koji je poništen zbog ofsajda Dilejnija. Pet minuta kasnije baš Andersen igra rukom u 16-ercu, Haverc je precizan iz penala za 1:0.

Danska je reprezentacija u padu, to se videlo i na Svetskom prvenstvu, sada su se provukli u naredni krug i generalno su bili bezopasni. Musiala je ispratio jednu dubinsku loptu pošto je Šmajhel ostao na petercu i lako poentirao za 2:0. Do kraja je Haverc promašio nekoliko zicera, poništen je gol zbog ofsajda Filkruga i ostalo je samo 2:0.

Nemačka se u četvrtfinalu sastaje sa pobednikom susreta Španija – Gruzija, dok Švajcarska čeka boljeg iz duela Engleska – Slovačka.