DENVER POKAZAO SNAGU FENIKSU I POVEO SA 1:0

(30.4.2023) – Košarkaši Denvera pobedili su Feniks 125:107 u prvoj utakmici polufinalne plej-of serije Zapadne konferencije.

Jokić je utakmicu završio sa 24 poena, 19 skokova i pet asistencija, dok je Marej imao 34 poena, pet skokova i devet asistencija. Odličan je bio Gordon sa 23 poena, B. Braun ubacio je 14, Porter 11, a Kaldvel-Poup 10 poena.

U poraženom timu Durent je postigao 29 poena, Buker 27, Ejton 14 i Kris Pol 11 poena.

Jokić je u prvoj četvrtini upisao devet poena i osam skokova, ali je taj deo završem u korist Sansa – 32:31.

Do kraja poluvremena, usledila je serija poena Denvera, Džamal Marej je odlično proigravo svoje saigrače, sam poentirao, Jokić je već imao učinak od 13 poena, 14 skokova i dve asistencije za vođstvo od 68:51.

Koliko je Denver bio šuterski raspoloženi vidi se i po tome što je imao 13 ubačenih trojki naspram 3, koliko su ubacili Sansi.

Feniks su držali raspoloženi Durent, Pol i Ajton pa je samo to razlog što je pred poslednju četvrtinu prednost Denvera iznosila +13 – 94:81.

Ipak, to je bilo sve od gostiju pošto su Nagetsi “dodali gas” i u samo nekoliko minuta ponovo povećali prednost pa je na 4 minuta do kraja domaći tim vodio 120:100 i posle pobedio sa 125:107.

Denver je rutinski završio posao i poveo sa 1:0 u seriji, a drugi meč serije igra se na istom mestu u noći između ponedeljka i utorka.