DENVER POVEO U PLEJ-OFU PROTIV LEJKERSA

(21.4.2024) – Denver je poveo u plej-of seriji sa Los Anđeles Lejkersima pošto je u prvom meču na svom parketu bio bolji sa 114:103, uz novu odličnu partiju Nikole Jokića, koji je meč završio sa 32 poena, 12 skokova, sedam asistencija i bez izgubljene lopte. Džamal Marej je dao 22 i Porter 19 poena. U poraženom timu Entoni Dejvis je postigao 32 poena, a Lebron Džejms pet manje.

Lejkersi su na početku meča uspeli da se nametnu i ostvare prednost 33:25, koja je bila dvocifrena u drugoj četvrtini. Izabranici Majkla Melouna imali su spreman odgovor i brzo se rezultatski vratili u meč. Lebron Džejms je trojkom tri sekunde pre kraja poluvremena doneo vođstvo gostima 60:57.

U nastavku Nagetsi su preuzeli kontrolu nad dešavanjima i dobrom odbranom, te efikasnim napadom došli do preokreta 89:68. Znalački su čuvali stečeno i mirno priveli susret kraju za vođstvo u plej-ofu.

Njujork Niksi su na svom terenu savladali Filadelfiju sa 111:104.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Džejlen Branson i Džoš Hart sa 22 poena, dok su se kod gostiju istakli Tajris Maksi sa 32 i Džoel Embid sa 29 poena.

Klivlend je pobedio Orlando 97:83,  a Minesota Feniks sa ubedljivih 120:95.