DERBI U NOVOM SADU PRIPAO VOJVODINI

(1.4.2023) – Fudbaleri Vojvodine savladali su Partizan u derbi meču 28. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1. Partizan je sve dalje od drugog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Prvi je pokušao Jović za Parni valjak, uzvratio je Zukić glavom sa šest metara, šutirao je tik iznad prečke u 6. minutu.

Jedino vredno pažnje u prvom delu još šut Zukića u 21. minutu iz daljine, odbranio je Stevanović, kao i novi pokušaj Malbašića nakon pritrčavanja na odbitak.

Prva šansa u drugom delu i gol. U 53. minutu Čumić je krenuo sa desne strane, zašao ka sredini, centrirao na osam metara, utrčao je Malbašić i glavom, svojim petim golom u sezoni, doneo prednost Vojvodini – 1:0.

Minut 72. kada je na 22 metra kapiten Partizana Urošević natrčao na loptu i šutirao, bio je to prvi udarac crno-belih u okvir gola, ispostavilo se bezopasan.

Tri minuta kasnije oboren je domaći igrač u kaznenom Partizana, VAR je presudio da nema penala.

U 79. minutu Milosavljević greši, vraća loptu pred svoj gol za zicer Baždara, ali njegov šut sa šest metara brani Carević i sprečava izjednačenje.

Pet minuta kasnije pas Simića u for za Nikolića, šut po zemlji sa 11 metara iskosa sa leve strane u dalji ugao, lopta od stative završava u mreži – 2:0.

Tračak nade za goste u 90. minutu. Slobodan udarac sa 21 metra po sredini, sjajno je pogodio Pantić preko živog zida – 2:1.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL