ĐERE PROKOCKAO PET MEČ LOPTI ZA NOVO FINALE

(5.8.2023) – Sjajan meč viđen je u polufinalu ATP turnira u Kicbilu, Dominik Tim – Laslo Đere 2:1/6:7, 7:5, 7:6.

Velika borba vođena je tokom celog meča, a koliko je nezvesno bilo govori podatak da u prvom setu nije bilo brejkova sve to taj-brejka, koji je Đere počeo sa mini brejkom. Kasnije je još jednim mini brejkom i sugurnom igrom na svoj sevis došao do vođstva u setovima – 7:3.

U drugom setu je viđena slična situacija, srpski teniser je imao više šansi za brejk lopte, ali je prvu iskoristio Tim i to u finišu drugog seta za vođstvo od 6:5. Austrijski teniser je u narednom gemu došao do izjednačenja u setovima.

Treći set bio je kranje neizvestan do samog kraja. Pri rezultatu 6:5 Đere je imao tri meč lopte, ali je Tim uspeo da ostane u igri i izbori taj-brejk.

Odlučujući deo igre bio jednako neizvestan kao i čitav set. Na kraju više živaca i koncentracije imao je Tim za 10:8 i zabeleđio je pobedu protiv srpskog tenisera.

Tim je tako posle skoro tri i po sata igre obezbedio plasman u finale, gde će ga čekati Sebastian Baes koji je bio bolji od Tomasa Ečeverije sa 2:1 u setovima.

Odigrani su i mečevi polufinala u meksičkom Los Kobosu. De Minor je pobedio Kepfera sa 2:1, a Cicipas Ćorića sa 2:0.

U Vašingtonu su igrani susreti četvrtfinala, Evans – Tiafo 2:0, Volf – Grikspor 0:2, Fric – Tompson 2:0.