DINAMO IZ KIJEVA ŠESTICOM POTPISAO DEBAKL PARTIZANA

(23.7.2024) – Fudbaleri Partizana deklasirani su od Dinama iz Kijeva u poljskom Lublinu 6:2.

Cela utakmica je imala političku uvertiru, pošto je nesrećni trener Šovkovski na pres konferenciji jedva pročitao dostavljeni tekst o ratu, borbi, Rusima i Partizanu. da bi mu neposredno pred duel odgovorio direktor Partizana Miloš Vazura.

– Moramo i možemo takođe uzvratiti pitanjem šta je to Ukrajina učinila povodom NATO agresije na našu zemlju i šta bismo mi trebali da uradimo i kako da im uzvratimo.

Ukrajinci su pre meča pozdravili igrače Partizana sa stisnutim pesnicama, ogrnuti zastavama Ukrajine, pa su kao ispoštovali pravila UEFA. Pošto su oni ljubimci Zapada sve im je dozvoljeno. Inače, koliko su iritantni videlo se u prošlim kvalifikacijama za Ligu šampiona kada je na meču Fenerbahče – Dinamo ceo stadion skandirao – Vladimir Putin.

Ipak, daleko je Partizan za Ligu šampiona i uopšteno bilo kakva evropska takmičenja, ukoliko nastavi sa ovakvim partijama. Dinamo mu je očitao lekciju, spakovao šest golova i pravo čudo treba crno-belima u revanšu za prolaz u treće kolo.

Imao je Stanojević ambiciju da proba iz kontre da ugrozi rivala i Parni valjak je izgledao dobro do gola Saldanje, iako je Dinamo bio mnogo opasniji, ali totalno pomračenje u rasponu od 40. do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena je brzo razuverio navijače da Partizan može do povoljnog rezultata.

Evidentna je bila razlika u kvalitetu, a Aleksandar Jovanović sem možda četvrtog nije kriv ni-za-jedan gol. Lucidno je panjenkom iz penala Saldanja doveo Partizan u prednost i odgovorio na pokušaj provokacija, ali nije vredelo. Raspalo se u defanzivi sve u rasponu od šest minuta, kada su mrežu crno-belih tresli Šaparenko, Bražko i Karavaev. Nedopustivo. A na startu drugog dela se nadovezao gol Kabaeva za 4:1. I svaki je bio sa ivice kaznenog prostora, sa slabim blokom ili bez njega.

Ulio je Saldanja nadu drugim pogotkom na meču u 66. minutu, kada mu je Zubairu asistirao, ali džabe. Jer, ne samo da Partizan nije bio u stanu da ozbiljnije pripreti Buščanu već je ispred Jovanovića non stop bilo kritično.

I, naravno, Dinamo je uspeo da dodatno dokrajči crno-bele. Prvo je Popov zatresao mrežu u 83, kada je Vorošin “otresao” Antića, da bi za 6:2 Pihaljinok pogodio malu mrežu i zapečatio meč.

Revanš je, na žalost, pred praznim tribinama naredne srede od 20.00. Partizan mora bar da dobije minimalnim rezultatom taj susret, da arogantne Ukrajince spusti na zemlju.