ĐOKOVIĆ BEZ VEĆIH PROBLEMA ELIMINISAO GRIKSPORA

(1.3.2023) – Novak Đoković savladao je Talona Grikspora u drugom kolu turnira u Dubaiju, rezultatom 2:0, po setovima 6:2 i 6:3.

Đoković je opravdao ulogu favorita protiv holandskog tenisera i posle sat i 17 minuta obezbedio prolaz dalje.

Prvi set je Novak odigrao bez greške, pogotovo kada je on servirao i uz dva brejka, u drugom i poslednjem gemu prvog seta, je došao do vođstva u setovima.

Drugi je počeo na isti način, s tim da je u četvrtom gemu viđen veliki broj poena, kao i čak 14 izjednačenja, ali Đoković je demonstrirao odličnu igru, koja mu je donela prednost od 5:0 u gemovima,

U sledećem gemu srpski as je propustio prvu meč loptu, dozvolio je tada Holanđaninu da dođe do gema. Ovaj je očigledno osokoljen takvim ishodom zaigrao rasterećenije, pogodio neke teške udarce i došao do prvog brejka na meču.

Grikspor je sledećim servis gemom potvrdio brejk, ali nije imao više snage protiv najboljeg tenisera na svetu.

Đoković je pitanje pobednika rešio na svoj servis, koji je tokom ovog duela maestralno koristio.

Srpski teniser u narednom kolu igra sa pobednikom duela između Hurkača i Kotova.

IZVOR: MERIDIAN SPORT