ĐOKOVIĆ SE REVANŠIRAO MUSETIJU I PROŠAO U ČETVRTFINALE

(11.4.2024) – Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Monte Кarlu pošto je savladao Lorenca Muzetija sa 2:0 (7:5, 6:3) za sat i 59 minuta.

Prvi reket sveta se tako revanširo Italijanu koji ga je prošle godine porazio na ovom turniru baš u trećem kolu.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Australijanaca Aleksa de Minora, koji je pobedio Alekseja Popirina sa 2:0 (6:3, 6:4).

Novak nije dobro otvorio meč, Italijan je već u prvom gemu napravio brejk. U osmom gemu Srbin je gubio 40:0, ali je uspeo da se vrati i imao je prvu brejk loptu, koju je iskoristio i izjednačio rezultat na 4:4.

U 12. gemu srpski as imao je set loptu, iskoristio ju je. Tačnije, Italijan je napravio duplu servis grešku i Đoković je osvojio prvi set – 7:5. Srbin je u četvrtom gemu ponovo imao brejk loptu, pogrešio je Italijan i Đoković je poveo sa 3:1. Muzeti je imao brejk loptu u sedmom gemu, posle dugog poena iskoristio je priliku da se vrati u meč. Vezao je četiri poena i smanjio je rezultat na 4:3.

Osmi gem doneo je nove brejk lopte – dve za Srbina, prvu nije uspeo da iskoristi, drugu jeste majstorski i poveo je Novak sa 5.3. Đoković je servirao za pobedu, fenomenalno je odigrao gem i sa nulom je slavio.