ĐOKOVIĆ SIGURAN NA STARTU PROTIV CICIPASA

Srpski teniser Novak Đoković bio je bolji od Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:0 (6:4,7:6), u prvom kolu Crvene grupe na Završnom turniru u Torinu.

Đoković je brejknuo rivala već u prvom gemu i do kraja seta nije izgubio ni jedan gem na svoj servis, za rutinskih 6:4 u prvom setu.

U drugom setu grčki teniser je zaigrao bolje, u četvrtom gemu je pri rezultatu 2:1 i (40:30) imao priliku za brejk, ali je tu priliku propustio i Novak je došao do izjednačenja u gemovima. U tim momentima oba tenisera su sjajno razmenjivala udarce, pogotovo forhendom.

Ušlo se u neizvesnu završnicu gde je viđen fantastičan tenis, ali gde nijedan teniser nije izgubio gem na svoj servis sve do taj-brejka.

U taj-brejku srpski teniser uspeo je prvi da dođe do brejka za 3:1 i nakon toga povećao prednost koju je održao do samog kraja i osvajanja drugog seta 7:6 (7:4).

Tako je Đoković posle sat i 37 minuta stigao do novog trijumfa protiv Cicipasa za međusobni skor 10-2 u korist srpskog asa.

Ovom sjajnom duelu u Torinu prisustvovali su i treneri Juventusa i Sampdorije, Masimilijano Alegri i Dejan Stanković.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT