ĐOKOVIĆEV TRILER ZA OPSTANAK NA US OPEN- u

(2.9.2023) – Novak Đoković se plasirao u četvrto kolo US OPEN- a nakon velike drame, savladavši svog sunarodnika Laslo Đerea 3:2.

Đoković je do trijumfa došao posle skoro četiri časa igre po setovima 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:2.

Đere se ovim porazom oprostio od daljeg učešćsa na turniru, dok će Đoković nastaviti svoj put ka 24. Grend slem titulu.

Đokoviću je ovo drugi put u karijeri da se na US OPEN- u vraća iz deficita od 2:0 u setovima. Poslednji put kada mu je to pošlo za rukom desilo se davne 2011. godine, kada mu je protivnik bio Rodžer Federer.

U prvom setu Đere je sigurnim servisima došao do 6:4 i 1:0, a razultat je mogao da bude i ubedljiviji.

Drugi set nam je doneo dodatni pad Đokovića u igri. Đere je zaigrao sjajno, ni u jednm momentu nije dozvolio protivniku do dođe do brejk lopte, a kamoli da napravi brejk. Đere je na 3:3 sjajno bekhend paralelom došao zakucao viner i došao do brejka. Nardna dva gema Đere je osvojio bez većih problema, čime je došao do ubedljive prednosti 2:0.

Na startu trećeg seta Đoković je ekspresno došao do 3:0, a ubrzo i do 6:1 čime se vratio u meč.

Četvrti set je preslikan kao treći. Taj brejk je jedini gem koji je Đere osvojio u četvrtom setu, a Đoković se u potpunosti vratio u meč.

U petom setu se videlo da je Đere izgubio snagu, dok se kod Đokovića činilo kao da je meč tek počeo. Na 5:3 za Đokovića, Đere je skupio snagu i uspeo da dođe do brejk lopte.

Na njegovu žalost, kod te šanse je poslao prvu lopticu u mrežu. Spasao je prvu meč loptu, ali za drugu nije imao šanse čime je Đoković slavio sa 3:2 u setovima.

Naredni rival Đokovića biće Hrvat Borna Gojo, a meč će se odigrati u nedelju.