ĐOKOVIĆEVIH 8:0 PROTIV FRICA ZA NOVO POLUFINALE US OPEN- a

(5.9.2023.) – Novak Đoković nastavlja sa pobedama na US open- u. Srpski teniser je u meču četvrtfinla savladao domaću uzdanicu, Tejlora Frica, sa 3:0 po setovima (6:1, 6:4, 6:4), posle dva sata i 35 minuta igre. Bio je to osmi trijumf Đokovića protiv Frica, u isto toliko odigranih međusobnih mečeva.

Na početku je Đoković rutinski poveo sa 1:0 u gemovima, a onda su usledila tri uzastopna brejka obojice. Ipak, Đoković je mirno u nastavku osvajao gem za gemom, stigavši do 6:1 i osvajanja prvog seta.

U trećem gemu drugog seta Đoković pravi brejk i tu prednost održava na svom servisu do kraja, pa je ubrzo stigao do 6:4 i drugog osvojenog seta.

Zbog velike vrućine i nesnosne vlage sudija je poslao rivale na osveženje i presvlačenje pred početak trećeg, ispostaviće se i odlučujućeg seta. Prelomni momenat dogodio se u devetom gemu, pri rezutatu 4:4. Fenomenalni Đoković je lako stigao do 0:40, smanjio je borbeni Fric na 15:40, ali je odlučno Đoković poveo sa 5:4. Ipak, uporni Fric se ni tada nije predavao, u 10. gemu je imao 40:30, ali je naš maestro posle četiri izjednačenja stigao do poena, za konačnih 6:4 i treći osvojeni set.

Bila je ovo 86. pobeda Novaka Đokovića na US open- u, u njegovom 99. meču. Polufinalni susret biće jubilarni, 100. po redu za našeg šampiona i nadamo se još jednoj pobedi na putu ka velikom finalu i osvajanju rekordne 24. “grend slem” titule. Sigurno je da će u polufinalnom meču protivnik biti još jedan Amerikanac, pobednik susreta između Frensisa Tijafoa i Bena Šeltona. Njihov meč na programu je posle Đokovićevog, u poslednjem terminu današnjeg programa.