DRUGA VEZANA POBEDA SRPKINJA U LIGI NACIJA

(26.9.) – Ženska seniorska reprezentacija Srbije slavila je i u drugom meču Lige nacija! Posle Ukrajine, u grupi tri Lige B, naše fudbalerke su savladale i selekciju Grčke, i to s ubedljivih 4:0 (3:0).

Pre meča upriličena je mala svečanost, pošto su Jovani Damnjanović i Dini Blagojević uručeni specijalni dresovi s brojem 50, pošto su ove dve reprezentativke igrale 50. meč u dresu Srbije.

SRBIJA: Kostić, Lazervić, Slović, Damjanović, Frajtović, Čanković, Pavlović (68. Milivojević), Mijatović (62. Stupar), Ivanović, Damnjanović (62. Filipović), Poljak

GRČKA: Nasi, Konguli, Kakambuki, Sidira (59. Palama), Nefru (24. Mihalopolu), Janaka (46. Georgiju), Marku, Moratu, Kaldaridu, Sari, Spiridonidu

Ekipa selektora Dragiše Zečevića je ceo posao rešila ubedljivom i efikasnom igrom u prvom delu susreta, pošto su na odmor otišle s tro gola prednosti. Seriju pogodaka na terenu trening centra FSS- a u Staroj Pazovi, otvorila je Miljana Ivanović u 18. minutu. Naša najbolja igračica, Jovan Damnjanović, duplirala je prednost u 32. minutu, naasistenciju Ivanovićeve. Isti tandem u 45. minutu donosi velikih 3:0, s tim što je ovoga puta Damnjanovićeva asistirala Ivanovićevoj za drugi pogodk na meču igračice norveškog kluba Arne Bjornar.

U jakom ritmu Srpkinje nastavljaju i početkom drugog dela, što rezultuje četvrtim pogotkom na meču u 53. minutu. Strelac je Jovana Damnjanović, što je drugi pogodak za napadačicu minhenskog Bajerna na ovom susretu. Do kraja nije bilo promene rezultata, naš tim je kontrolisao igru i ritam, zamirnu završnicu meča.

U drugoj utakmici naše grupe, Poljakinje su teškom mukom savladale Ukrajinu sa 2:1 (2:0). Na čelu tabele se nalaze tako Srbija i Poljska sa po šest bodova, dok Ukrajina i Grčka još uvek nemaju poene.

Sledeći meč Srbija igra upravo protiv Poljske, 27. oktobra na terenu Poljakinja.