DUŠAN LAJOVIĆ PORAŽEN U 1/8 FINALA ADELEJDA

(10.1.2024) – Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u 1/8 finala ATP turnira u Adelejdu, pošto je poražen od Čeha Jiržija Lehečke 7:5, 4:6, 6:3.

Češki teniser je poveo 2:0 na startu prvog seta, ali je Lajović serijom 3:1 stigao do izjednačenja, 3:3. Zatim se igralo gem za gem, a Lehečka je u 12. gemu napravio brejk i prvi set je dobio rezultatom 7:5.

Srpski teniser je napravio brejk na startu drugog seta, a Lehečka je uzvratio ribrejkom. Lajović je potom ponovo oduzeo gem na servis protivnika i poveo 2:1. Srpski teniser je zatim na svoj servis stigao do 3:1, a onda je držao prednost od dva gema do kraja ovog dela meča i drugi set je dobio rezultatom 6:4.

U trećem setu igralo se gem za gem do vođstva Lehečke 3:2. Čeh je potom u šestom gemu napravio brejk i poveo 4:2. Lehečka je sačuvao prednost od tri gema i treći set je dobio rezultatom 6:3.

Lehečka će u četvrtfinalu ATP turnira u Adelejdu igrati protiv Čileanca Nikolasa Jarija.