DUŠAN LAJOVIĆ ZAVRŠIO UČEŠĆE NA TURNIRU U MADRIDU

(1.5.2023) – Dušan Lajović je eliminisan u trećem kolu Mastersa u Madridu, pošto je posle preokreta izgubio od JanaLenarda Štrufa – 6:7, 6:3, 6:3.

Posle više od dva sata drame, srpski teniser je posustao i doživeo poraz posle velike serije trijumfa. Od Banjaluke je bio nezaustavljiv, redom su padali pred Ducija, ali Nemac je imao recept kako da na kraju slomi otpor Lajovića.

Prvi set je bio veoma dobar po našeg tenisera, koji je u taj-brejku uspeo da dođe do prednosti i delovalo je da može do nove pobede.

Ipak, naredni set nije bio najbolji po Srbina, a nemački teniser je koristio šanse koje su mu se ukazale i došao do izjednačenja.

Istu sliku smo videli u trećem setu, gde je Štruf za nijansu bio bolji od Lajovića i tako zasluženo došao do slavlja.