DVA LICA NOVOG BEOGRADA ZA PORAZ OD SABADELJA

(17.10.2023) – Vaterpolisti Novog Beograda su neočekivano poraženi na svom bazenu u utakmici 3. kola LEN Lige šampiona. U okviru grupe A, Novobeograđani su bili apsolutni favoriti protiv ekipe Sabadelja. Španci su na kraju iznenadili i odneli veliki trijumf na plivalištu Vlaho Bato Orlić, rezultatom 12:10 (2:4, 2:3, 4:3, 4:0). Bio je to prvi poraz čete trenera Živka Gocića, dok je Sabadelj upisao drugu pobedu.

Uvodna četvrtina nagoveštavala je da bi domaći tim mogao lako do trijumfa, pošto je rezultat bio 4:2 u korist Novog beograda. Slična situacija viđena je i u drugom periodu, posle kojeg na poluvreme domaćini odlaze s prednošću od 7:4.

Da se Španci nikako neće predati videli smo u trećoj četvrtini. Neizvesni napadi s obe strane, viđeno je sedam pogodaka, ali od toga četiri u mreži domaćina, koji su pred završni period ipak imali prednost od 10:8.

Taj rezultat stajao tokom puna četiri minuta na semaforu, a onda Sabadelj poentira i smanjuje na gol zaostatka. Ključni detalj je prečka Novog Beograda u sledećen napadu, ali Španci s druge strane nisu uspeli da izjednače. Pošto su Gocićevi puleni propustili još jednu priliku, stiže kazna u vidu izjednačenja. Taj egal kao da je potpuno poremetio koncentraciju domaćinima, a gostima dao dodatnu snagu. Do kraja tim iz Španije postiže još dva pogotka za konačnu pobedu. Najefikasniji u redovima domaćina bio je upravo španski reprezentativac, Alvaro Granados, s četiri pogotka, dok je jedan manje upisao Radomir Drašović.

U drugom susretu grupe A, ekipa Breše je ubedljivo slavila protiv Steaue sa 17:8. Upravo će rumuni biti naredni rival Novog Beograda, pošto naš tim gostuje 1. novembra od 17:45 časova na bazenu u Bukureštu.