ENGLESKA NA PENALE, HOLANDIJA UZ MNOGO SREĆE U POLUFINALU EP 2024

(7.7.2024) – U drugom polufinalu Evropskog prvenstva u fudbalu igraće Engleska i Holandija.

Meč između Švajcarske i Engleske završen je 1:1. pa su igrani produžeci i plus penali.

U 75. minutu Ndoje je prošao po strani i uputio centaršut po zemlji, Stouns je zakačio loptu, a na drugoj stativi se našao Embolo, koga je zaboravio Voker i savladao Pikforda – 1:0.

Posle samo pet minuta Saka je ušao u sredinu i precizno šutirao, te poslao loptu u mrežu uz samu stativu – 1:1.

Otišlo se u produžetke, gde su izabranici Gereta Sautgejta bili opasniji, ali nije bilo golova. Na nesreću Švajcaraca, Pikford je odbranio prvi penal Akanđiju, dok su Palmer, Belingem, Saka, Toni i Aleksandar Arnold bili precizni za krajnjih 5:3.

Jedina utakmica četvrtfinala koja je završena bez produžetka je Holandija – Turska 2:1.

Gledali smo dinamičnu i interesantnu utakmicu, gde je nešto bolje startovala Holandija, ali prvi su do gola stigli Turci. Guler je u 35. minutu izveo korner, a Akajdin, koji je zamenio za suspendovanog Demirala šalje glavom loptu u mrežu za 1:0. Igrao se 70. minut, kada je lopta završila u korneru posle promašaja Veghorsta, a na centaršut Depaja sjajno skače Stefan de Fraj i poravnava na 1:1. U 76. minutu Dumfris je uputio centaršut, a snalažljivi Kodi Gakpo uz pomoć Muldura našao lopti put ka mreži i tako postigne svoj četvrti pogodak na prvenstvu Evrope za 2:1. U završnici Ferbrugen je odbranio bar tri zicera turskim napadačima.

Holandija će u polufinalu Evropskog prvenstva, prvom posle 20 godina, igrati sa Engleskom u sredu 10. jula, a dan ranije u prvom polufinalu igraće Španija i Francuska.