ENGLESKA U ČETVRTFINALU-RUTINSKA POBEDA PROTIV SENEGALA

Engleska je novi četvrtfinalista Svetskog prventva u Kataru, posle pobede protiv Senegala, rezultatom 3:0. Strelci su bili Džordan Henderson, Hari Kejn i Bukajo Saka.

Senegalci su potencijalno bili jedna od ekipa kojoj se predviđalo da može da ode i dalje na ovom Mundijalu, ali Engleska se pokazala kao preveliki zalogaj za afričke “Lavove”.

Aliu Sise je svesno izašao sa nešto defanzivnijom postavom na ovoj utakmici, međutim, i pored toga uspeli su Senegalci u nekoliko navrata da zaprete, a najbliži pogotku bili su u 31. minutu kada je pokušaj Bulaje Dija zaustavio golman Engleske.

Nedugo posle toga, u 38. minutu usledila je kazna za taj promašaj, sjajno je povukao loptu Džud Belingem i uposlio starijeg saigrača iz veznog reda, Džordana Hendersona koji je ispratio akciju i matirao Eduarda Mendija za veliko slavlje Engleza.

Na kraju prvog poluvremena, tačnije u trećem minutu sudijske nadoknade, engleski fudbaleri izveli su akciju iz udžbenika kada je Belingem presekao jednu loptu na centru igrališta, uposlio Fila Fodena na boku, koji je asistirao Hari Kejnu za prednost od dva gola.

Slična slka viđena je i u nastavku, kada su igrači Gereta Sautgejta uglavnom “čekali” grešku Senegalaca i iz takve situacije u 57. minutu u listu strelaca upisao se Bukajo Saka.

Ispostavilo se da je tada postavljen i konačan rezultat ovog duela, koji je Engleskoj doneo plasman dalje i duel sa Francuskom u četvrtfinalu Mundijala.

TEKST I FOTO: MERIDIAN SPORT