FANTASTIČAN ISTORIJSKI DERBI I POBEDA CRVENE ZVEZDE

Istorijska utakmica u Areni! I istorijska završnica. U fantastičnoj utakmici koju smo imali prilike da gledamo Zvezda je nadigrala Partizan sa 76:73!

Fantastično je Partizan počeo meč. Nošen ogromnom podrškom preko 17.000 bučnih navijača koji su neverovatno navijali od početka do kraja utakmice!

Tačno se videlo da je Obradović našpanovao košarkaše i briljantno ih taktički pripremio. U svakom potezu se videlo da postoji ogromna želja da Partizan ispravi greške od pre 10 dana u novom derbiju.

Poveli su crno-beli 7:2, a potom su brzo otišli i na prvu dvocifrenu prednost (16:4). Zahvaljujući sjajnoj odbrani i slabom napadu najvećeg rivala.

A ne bi bilo dobrog napada Partizana i da nije bilo fantastičnog Matijasa Lesora! Francuz je uhvatio čak šest ofanzivnih skokova u prvoj četvrtini. Mnogo su crno-beli dobili iz njegovih skokova i otišli na prvi veći predah sa prednošću od 20:11.

A onda u drugoj četvrtini – potpuno druga slika. Obrnule su se uloge i Zvezda je potpuno bila dominantniji tim. Serijom od 9:0 su izabranici Duška Ivanovića skroz okrenuli momentum utakmice. Posebno fanatičnom odbranom.

Hasan Martin je potpuno zatvorio reket, dok su u napadu Nedović i Petrušev počeli da diktiraju ritam i tempo igre.

Kada se na sve to doda i činjenica da je Partizan u prvom poluvremenu za tri poena šutirao 1/12 jasno je ni rezultat nije mogao da bude drugačiji u korist crveno-belih – 33:40!

Da stavimo ruku na srce nije ni Zvezda bila bolja u šutu za tri poena. I kako je odmicala utakmica to je bilo sve primetnije.

Naročito kada je Partizan počeo da se vraća rezultatski u meč. Ponovo su u mini-serijama domaći košarkaši uspeli da se približe i preokrenu rezultat.

Nije se ni Zvezda dala pa smo pred poslednjih 10 minuta imali veoma neizvesnu situaciju s obzirom na to da su gosti vodlili sa samo jednim košem razlike – 52:54.

Znalo se da će u četvrtoj deonici biti mnogo borbe, mnogo nervoze, mnogo dobrih i lepih poteza, ali i dosta grešaka i prodatih lopti. I sve to smo i dobili.

Razgoropadili su se crno-beli i pogodili tri trojke iz sedam pokušaja. Kulminirala je dobra igra Partizana na tri minuta pre kraja osetnijom razlikom za domaćina (71:65).

Ipak, Zvezda se brzo vratila u igru i trojkom Vildoze spustila prednost rivala na samo pola koša na dva minuta pre kraja. A onda smo videli zaista neverovatnu završnicu.

Upravo je Vildoza pogodio dve trojke, a Papapetru jako težak šut za 73:73 na 90 sekundi pre kraja meča. A potom – prava drama! I to u režiji oba tima.

Seriju promašaja na obe strane je iskoristio Nedović. Probio je Vildoza i navukao dvojicu čuvara na sebe, a onda uvideo Nedovića samog u uglu koji je pogodio za tri poena!

Madar je u narednom napadu na dve sekunde pre kraja tražio šut za tri poena i produžetak, ali nije uspeo. Zvezda je odnela pobedu u istorijskom derbiju!

Na kraju su oba tima jako loše šutirala za tri poena (Partizan 19 odsto, a Zvezda 25), crno-beli su bili bolji u skokovima (39-26), ali je borba i sreća odnela tas na vagi na crveno-belu stranu.

U pobedničkom timu je Nemanja Nedović bio najefikasniji sa 20 poena. Pratio ga je Luka Vildoza sa 14 poena, dok je još samo Filip Petrušev bio dvocifren sa 10 poena.

Na drugoj strani je Kevin Panter ubacio 15 poena, Jam Madar je dodao jedan manje, Janis Papapetru je ubacio 13 poena, dok je Matijas Lesor imao dabl-dabl od 11 poena i 10 skokova.

TEKST: MERIDIAN SPORT