FANTASTIČNA UTAKMICA-IRAN U LUDOJ ZAVRŠNICI NAPLATIO UNIŠTAVANJE VELSA

Fantastično je odigrao Iran danas! Izabranici Karlosa Keiroša su u potpunosi nadigrali Vels. I na kraju su dobili nagradu u vidu tri boda golovima u ludoj završnici i u utakmici koju je obeležio Vejn Henesi – 2:0!

Iranu je na današnjem meču gorelo pod nogama. Znalo se da će u slučaju poraza gotovo i sigurno ispasti sa Svetskog prvenstva. Mada, ni Velšanima nije meč bio ništa manje bitniji s obzirom na to da imaju samo jedan bod iz prvog kola.

I baš tako su fudbaleri obe ekipe i ušle u meč. Otvoreno, spuštenih gardova i sa puno tempa. Veoma dobar meč smo gledali u prvih gotovo pola sata igre.

Dobru priliku za Vels na otvaranju susreta je imao Kifer Mur. Možda je igrač Bornmuta bio danas i najopasniji igrač ekipe sa Ostrva. Slabo je šutirao Mur iz izgledne prilike u tom 12. minutu i dobra šansa Velsa je otišla u propast. A moglo je biti daleko opasnije.

Međutim, na drugoj strani jeste. Itekako. Sevnula je tranzicija Irana završena odličnim napadom i golom Alija Golizadeha koji je ipak bio u ofsajdu.

Morao je i VAR da reaguje i utvrđeno je zaista da je igrač Irana bio u nedozvoljenoj poziciji za dužinu kolena. Nakon poništenog gola je malo splasnuo tempo igre i do kraja prvog dela nismo videli ništa od bitnih dešavanja.

Daleko, daleko bolje je Iran otvorio drugo poluvreme. Potpuno je neshvatljivo kako je odbrana Velsa dozvoljavala baš toliko prostora opasnoj azijskoj selekciji.

Naročito je to bilo vidljivo u fantastičnoj sekvenci iz 52. minuta. Fantastično se otvorio najbolji igrač Irana Serdar Azmun, dugo je vukao loptu, ušao je u situaciju jedan na jedan, ali ga je stigao Džo Rodon taman toliko da ga malo odgurne, a da Azmun pogodi stativu!

U nastavku napada je lopta stigla do Golizadeha, koji je odigrao takođe odličan meč, koji se dugo nameštao (ponovo očajna odbrana Velšana), našao prostora za udarac i takođe zatresao stativu! U nastavku akcije je Vejn Henesi sprečio siguran gol Azmuna koji je pokupio odbitak od Golizadeha.

Nastavili su Iranci da napadaju. Osetila je četa Karlosa Keiroša da je momentum na njenoj strani. Hvatali su nemoćne Velšane na krivoj nozi u više navrata.

Recimo, u 73. minutu kada je Said Ezatolahi imao jako puno vremena, namestio se i Henesi je jedva prstima skrenuo loptu u korner.

Nastavilo se sa uzbuđenjima i u samom finišu susreta kada je Ben Dejvis snažno šutirao, ali je odbranio Hosein Hoseini na jedvite jade.

Potom je Iran uspeo iz kontranapada da dođe do izgledne pozicije. Tačnije je to učinio Mehdi Taremi. Istrčao je Vejn Henesi koji je divljačkim startom oborio napadača Porta. Sudija Eskobar iz Gvatemale je najpre pokazao žuti karton (?!), da bi nakon gledanja VAR-a izvadio crveni! Sasvim zasluženo…

Nastavili su Iranci sa silovitim napadima. Osokoljeni činjenicom da je rival dobio prvi crveni karton na ovom Svetskom prvenstvu, krenuli su napred izabrnici Karlosa Keiroša.

I sve im se isplatilo u 98. minutu! Nakon kornera i intervencije Velšana, lopta se odbila do rezerviste Ruzbeha Češmija koji je raspalio po lopti i matirao nemoćnog Vorda. Potom je i Ramin iskoristio kontru u 101. minutu za konačan rezultat!

IZVOR: MERIDIANBETSPORT