FENERBAHČE BOLJI OD CRVENE ZVEZDE U ISTANBULU

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su u Istanbulu utakmicu sedmog kola Evrolige protiv Fenerbahčea i izgubili rezultatom 93:79

Bio je ovo susret timova koji zauzimaju potpuno suprotne pozicije na tabeli.

Fenerbahče je prvi posle šest kola sa skorom 5-1, Barselona je tesnim trijumfom 81:80 prekinula seriju pobeda turskog sastava.

Crvena zvezda je došla do jedinog trijumfa protiv Bajerna u Beogradu i poslednja je na tabeli.

Zvezda je igrala čvršće i bolje nego na nekim prethodnim gostovanjima, a u jednom trenutku je imala i prednost od šest poena u uvodu treće četvrtine, a potom su ponovo bili u igri na sedam minuta do kraja meča, kada je Lazić ubacio trojku za posed zaostatka (70:67).

Ipak, tada se razigrao Fener, redom su pogađali Gudurić, Kalates i Mahmutoglu i ekipa iz Istanbula je pobegla na nedostižnih 84:71 na malo više od četiri minuta pred kraj.

Domaći su potom rutinski priveli meč kraju (93:79), ostavivši crveno-bele na samo jednoj pobedi u Evroligi do sada.

Marko Gudurić je za Fenerbahče ubacio 17 poena uz 5 skokova i 3 asistencije Sa druge strane najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Nemanja Nedović koji je postigao 17 poena uz 2 skoka i 4 asistencije.

Crveno-beli su tako upisali i šesti poraz u Evropi i nalaze se na dnu tabele, dok je Fenerbahče upisao šestu pobedu i ostao na vrhu sa samo jednim porazom.