FENOMENALNI ĐOKOVIĆ TEK U TRI UJUTRU SLOMIO MUZETIJA

(2.6.2024) – Kiša koja je prethodnih dana napravila totalni haos od rasporeda na Rolan Garosu uslovila je da duel Novaka Đokovića i Lorenca Muzetija postane najkasnije igran meč u istoriji turnira. Tokom četiri sata i po sata publika na stadionu “Filip Šatrije” videla je pravi spektakl, u kojem je Italijan vodio 2:1, ali je Đoković posle pet setova borbe daleko iza ponoći (3.07) pobedio sa 3:2, po setovima 7:5, 6:7, 2:6, 6:3, 6:0.

Ujedno, duel Đokovića i Muzetija je najkasnije završen u istoriji drugog grend slema u sezoni.

22-godišnji Italijan je igrao sjajno, na trenutke uz pomoć sreće (linije, prelazak preko mreže), fantastičnim forhendima, riternom, naterao je prvog igrača sveta da pronađe najbolju igru kad je najpotrebnije.

Novak je to uradio i zbog toga je odigrao najbolji meč u sezoni, uz sve muke sa kojim se suočavao.

Polse 7:5 i 4:1 u drugom setu Novak je bio ubedljiv, ali Lorenco je najpre u roku od 25 minuta stigao do izjednačenja, a potom izborio taj-brejk uprkos izuzetno visokom nivou na kom je Đoković igrao. Već u tom trenutku meč je ušao u drugi čas iza ponoći.

Treći set bio je ukratko rečeno Muzetijev teniski vrh. Imao je odgovor na svaki udarac rivala, oduzeo servis Đokovića dva puta i stigao na set do pobede, baš kao i 2021, 6:2 i 2:1 u setovima.

Uzdrmani Novak nije bio spreman da potpiše poraz bez velike borbe. Četvri set je sve promenio. Pri rezultatu 2:2 oduzeo je servis rivalu i od tog trenutka uhvatio rivala u mašinu, uz dupli brejk za 6:3 i 2:2.

Peti set je bio neverovatan. Ubacio je najbolji igrač sveta u najveću brzinu, potpuno nadigrao rivala i razbio ga sa 6:0.

Srpski as je noćašnjom pobedom izjednačio rekord Rodžera Federera po broju pobeda na grend slemovima (369) i u narednoj rundi protiv Fransiska Serundola imaće priliku da (ponovo) ispiše istoriju belog sporta.

Ozbiljna ekipa ide dalje – De Minor, Ože Aljasim, Medvedev, Zverev, Hurkač, Rune, Fric, Dimitrov i Rud, konkurencija u kojoj svako svako može da pobedi.