FERSTAPEN ODUSTAO, SAINS OSVOJIO AUSTRALIJU

(24.3.2024) – Vozač Ferarija Karlos Sains pobedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Australije u Melburnu.

Trostruki svetski šampion Maks Ferstapen, koji je startovao sa pol pozicije, je odustao nakon što su mu se u trećem krugu zapalile kočnice. Zanimljivo, to je bilo njegovo prvo odustajanje posle dve godine i takođe trke u Australiji. Ubrzo posle njega od trke je odustao i Luis Hamilton zbog kvara na motoru.

Sains je na stazi Albert Park ostvario treću pobedu u karijeri i to samo dve nedelje posle operacije slepog creva. Drugo mesto zauzeo je njegov timski kolega Šarl Lekler, koji je osvojio i dodatni bod za najbrži krug trke, a to je ukupno 86. trka u kojoj je Ferari zauzeo prvo i drugo mesto.

Treći je bio Lando Noris iz Meklarena. Vozač Meklarena Oskar Pjastri zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Serhio Peres iz Red Bula, a šesto i sedmo mesto zauzeli su vozači Aston Martina Fernando Alonso i Lens Strol. Vozač ekipe RB Juki Cunoda bio je osmi, a bodove su još osvojili vozači Hasa Niko Hulkenberg i Kevin Magnusen.

Četvrta trka u šampionatu vozi se 7. aprila za Veliku nagradu Japana.