GANA POSLE DRAME IZBACILA KOREJU

Gana je savladala Južnu Koreju u meču drugog kola grupne faze Svetskog prvenstva u Kataru rezultatom 3:2!

Fudbaleri ove afričke selekcije upisali su bitnu pobedu.

Bolji su bili Ganci tokom prvog poluvremena i zasluženo vodili nakon prvih 45 minuta igre.

Prvi gol na meču postigao je Salisu u 24. minutu meča kada je naleteo na odbitak i zakucao loptu u mrežu rivala za 1:0!

Samo deset minuta kasnije Gana je duplirala prednost preko Kudusa koji se našao na kraju centaršuta Džordana Ajua i glavom sproveo loptu u mrežu za 2:0!

Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

U nastavku igre viđen je ekspresni odgovor Koreje.

Prvi gol postigli su preko Ge Sung Čoa koji je glavom poslao loptu u mrežu za 2:1!

Samo tri minuta kasnije usledilo je izjednačenje, a gol je nakon fantastičnog skoka postigao isti igrač za izjednačenje i erupciju na tribinama!

Nije poklekla Gana pred ovim naletom rivala i uspela je da povrati vođstvo.

Nakon odlične akcije i prodora po desnom boku Injaki Vilijams je promašio oštru loptu, ali je ista stigla do Kudusa koji je rutinski savladao golmana Koreje za 3:2!

Jasno je bilo da tu uzbuđenjima neće biti kraja.

U 75. minutu meča nastala je apsolutna opsada gola Gane. Prvo je Zigi skinuo slobodnjak, a nakon kornera nastao je opšti haos u kaznenom prostoru. Štoperi afričke selekcije uspeli su da izblokiraju prvo udarac Sona, a kasnije i njegovog saigrača i rezultat je ostao nepromenjen.

Tokom celog meteža jedan od igrača Gane je igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija smatrao da nema dovoljno elemenata za penal.

Koreja je svim silama pokušavala da postigne pogodak. Dugo je trajala opsada gola rivala, ali nikako nisu uspevali da postignu pogodak. Najbliži je bio Čo koji je u 94. minutu uputio snažan udarac u leve rašlje, ali je Zigi maestralno reagovao.

Velika borba viđena je do samog kraja meča, ali nije bilo promene rezultata i Gana je upisala tri boda i tako ibacila Koreju sa Mundijala.

IZVOR/FOTO: MERIDIANBETSPORT