GOLEADA SITIJEVIH OMLADINACA

(19.9.2023) – Omladinici Crvene zvezde poraženi su na startu grupne faze Lige šampiona za mlade od Mančester Sitija rezultatom 5:2.

Puleni Nenada Milijaša uspeli su da odolevaju napadima “Građana” sve do kraja prvog poluvremena, kada je Emilio Lorens postigao pogotak za vođstvo Sitija.

Drugo poluvreme je donelo dosta uzbuđenja i golova. Siti je preko istog igrača duplirao svoju prednost u 48. minutu, da bi Vilijam Dikson u 50. i Kejn Tejlor u 55. obezbedili pobedu domaćina. Jovan Mijatović je u 57. minutu smanjio prednost Sitija, a zatim i rezervista Mateja Bubanj ublažio prednost na 4:2 pogotkom u 78. minutu. Tačku na meč i konačan rezultat je postavio Džejden Heski golom u 81. minutu.

U drugom meču grupe G, Lajpcig je na gostovanju slavio protiv Jang Bojsa 3:1.

U narednom kolu Crvena zvezda će ugostiti vršnjake iz Jang Bojsa 4. oktobra, dok će istog dana Lajpcig dočekati Mančester Siti.

Pobednik grupe će se plasirati u narednu fazu, dok će drugoplasirana ekipa igrati razigravanje za prolazak u narednu fazu.