GRUZIJA ISPUSTILA POBEDU PROTIV ČEŠKE

(22.6.2024) – U prvoj utakmici drugog kola F grupe fudbaleri Gruzije su osvojili prvi bod na Evropskim prvenstvima pošto su remizirali sa Češkom 1:1.

Hložek je u 22. minutu meča postigao gol posle gužve ispred gola Mamardašviija. Njegov udarac pogodio je u lice gruzijskog golmana, lopta se potom odbila u lice Hložeka i pala mu na ruku kojom ju je poslao u mrežu, što je posle pregledanja VAR snimka video i sudija te poništio gol.

U završnici prvog poluvremenu Hranač je zakačio loptu rukom prilikom centaršuta i sudija je pokazao na belu tačku. Lopti je prišao Mikautadze i rutinski savladao Staneka za vođstvo Gruzije 1:0. Čim su krenuli sa centra Šik je uputio udarac koji je zaustavio sjajni Mamardašvili.

U nastavku Gruzija je strpljivo čekala svoju priliku iz kontre dok su inicijativu imali igrači Češke, koji su izjednačili u 59. minutu susreta, kada je posle kornera Krejčik pogodio stativu, a Šik grudima ubacio loptu u mrežu.

Česi su prilično komplikovali do kraja utakmice, pa su priliku da odnesu sva tri boda Gruzini imali u poslednjoj sekundi meča. kontra tri na jedan, ali je Lobdžanidze u situaciji jedan na jedan sa golmanom šutirao preko prečke i tako stavio tačku na ovaj susret.

Podela bodova više odgovara Češkoj koja će priliku za prolaz tražiti protiv Turske u poslednjem kolu grupne faze, dok Gruzija igra protiv Portugalije.