GRUZIJA POVELA PA ŠPANIJA DALA ČETIRI GOLA

(30.6.2024) – Četvrti učesnik četvrtfinala Evropskog prvenstva u fudbalu je Španija koja je u osmini finala pobedila Gruziju sa 4:1.

Zaslužena pobeda Crvene furije koja je izbombardovala sjajnog Mamadašvilija sa preko 35 šuteva ka golu, ali su prvi u vođstvo stigli Gruzijci autogolom Le Normana u 18. minutu, ukupno osmim na turniru.

U završnici poluvremena izjednačio je Rodri udarcem sa distance. Problem je što je u ofsajdu bio Morata metar udaljen od gruzijskog golmana, ali je posle provere VAR soba priznala gol. Prilično nedosledno, jer je u sličnoj situaciji poništen gol Holanđanima protiv Francuza. Da su Španci primili takav gol sigurno bi bio poništen

U nastavku su Španci potpuno slomili otpor autsajdera i golovima Ruiza, Vilijamsa i Olma zabeležili ubedljivu pobedu.

Čestitke Gruzijcina na odličnim partijama i velikom uspehu i Špancima koji igraju najbolji fudbal na šampionatu.

U drugom četvrtfinalu Nemačka dočekuje Španiju i to je finale pre finala.