HALAND BEZ GOLA U POBEDI SITIJA OD 6:1

(4.11.2023) – U najinteresantnijoj utakmici 11. kola Premijer lige Brentford je na svom terenu pobedio Vest Hem sa 3:2, iako je gubio na poluvremenu. Domaći su poveli golom Mopaja u 11, ali su preko Kudusa u 19. i Bouena u 26. minutu Čekićari prešli u vođstvo. Ipak, autogol Mavropanosa i gol glavom Kolinsa donose pobedu Pčelicama.

Jedan od derbija odigran je na Sent Džejmsu gde je Njukasl minimalnim rezultatom pobedio Arsenal. Pogodak vredan tri boda delo je Entonija Gordona u 63. minutu utakmice.

Šefild junajted došao je do prve pobede u aktuelnoj sezoni protiv Vulverhemptona.

Domaći su poveli golom koji je Kameron Arčer postigao u 70. minutu, izjednačio je Žan-Rikner Belgard u 89. minutu. Pobedu ekipi iz Šefilda doneo je Oliver Norvud iz jedanaesterca u 100. minutu.

Kristal Palas pobedio je na strani Barnli sa 2:0 čime je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede.

Golove za tim Roja Hodžsona postigli su Džefri Šlup u 22. minutu i Tajrik Mičel u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Everton je na svom terenu ispustio vođstvo protiv Brajtona – 1:1. Mikolenko je bio precizan u 7, ali je nerešeno gostima doneo autogolom Jang u 84. minutu.

Pobeda Mančester junajteda u gostima nad Fulamom od 1:0 malo je poboljšala atmosferu u klubu. Jedini strelac bio je Fernandes u 91. minutu.

Zvuči neverovatno, ali Haland nije dao gol u trijumfu Sitija nad Bornmutom od 6:1. Norvežanin je zbog povrede napustio teren na poluvremenu.

Žeremi Doku se jednom upisao u strelce, a čak četiri puta je bio asistent. Najpre u 30. minutu dovelo svoj tim u vođstvo, a tri minuta kasnije njegovu povratnu loptu je u mrežu poslao Bernardo Silva. U 37. minutu lopta na putu do gola posle Dokuovog šuta zakačila je Manuela Akanđija i njemu je pripisan pogodak Erling Haland je zamenjen pre drugog poluvremena, ali je upravo rezervista Fil Foden u 64. minutu povećao prednost Građana na asistenciju bivšeg fudbalera Rena. Trešnjice su uzvratile 10 minuta kasnije golom Luisa Sinistere za 4:1, da bi do kraja Doku fenomenalnim dodavanjem spojio sa golom Bernarda, a Oskar Bob asistirao Nejtanu Akeu za ubedljivih 6:1.