HOLGER RUNE ELIMINISAO ĐOKOVIĆA SA MASTERSA U RIMU

(17.5.2023) – Novak Đoković je doživeo neočekivan poraz od Holgera Runea u četvrtfinalu Mastersa u Rimu – 2:1 (2:66:42:6).

Posle prekida zbog kiše, svađe sa sudijama, Goranom Ivaniševićem i navijačima, završio je svoju italijansku odiseju. Srpski teniser nije imao svoj dan, što je Danac na najbolji mogući način iskoristio. Od početka je bilo jasno da nije u fokusu najbolji na svetu. Rune je odmah napravio brejk i time nagovestio šta nas očekuje u nastavku meča.

Nije uspevao Novak da upali mašinu, kao da mislima nije bio u meču, pa je konstantno kaskao za Runeom, koji je taktički savršeno spremio duel sa Đokovićem i naterao našeg tenisera da traži improvizovana rešenja. Dva brejka u prvom setu su bila nenadoknadiva.

Napravio je previše grešaka, čak 35, što je dvadeset manje u odnosu na Runea. Drugi set je doneo naličje Đokovića, igrao je dobro i došao na prag od osvajanja seta, ali je na zahtev Runea meč prekinut zbog kiše.

Posle sat vremena su se vratili na teren, Novak je osvojio dva poena i stigao do izjednačenja u setovima.

Umesto velikog povratka, usledio je novi pad Srbina u trećem setu. Previše je bio nervozan, ulazio u sukobe sa sudijom i svojim “boksom”, da bi epilog bio poraz i kraj puta u Rimu.