HRABRA SLOVAČKA ŠOKIRALA BELGIJU

(17.6.2024) – Fudbaleri Slovačke pobedili su selekciju Belgije sa 1:0, u meču prvog kola grupe E Evropskog prvenstva.

Strelac pobedonosnog gola bio je Ivan Šranc u osmom minutu.

Prvu priliku na meču imala je Belgija, Romelu Lukaku je šutirao u trećem minutu sa pet metara ali je golman Slovačke Dubravka bio dobro postavljen. Slovačka je do prednosti došla u osmom minutu. Nakon greške Dokua, šutirao je Juraj Kucka, intervenisao je golma Belgije Kastels, ali se lopta odbila do Šranca, koji je sa nekoliko metara zatresao mrežu.

Belgija je u nastavku poluvremena imala vići posed, bolje prilike, ali nije uspela da dođe do gola. U 40. minutu Slovačka je imala priliku da duplira prednost. Kucka je centrirao sa desne strane, loptu je iz prve zahvatio Harlasin i šutirao iz voleja sa oko 10 metara, ali je odlično intervenisao Kastelas.

Lukaku je u 55. minutu poravna rezultat i vrati Belgiju u igru, ali je taj gol nakon intervencije iz VAR sobe poništen zbog ofsajda u kom se našao napadač Belgije. Ređale su se šanse za Belgiju, ali Belgijanci nisu bili skoncentrisani u završnici.

Belgija je izjednačila u 87. minutu. Openda je prošao po levoj strani, poslao povratni pas u šesnaesterac, a na loptu je natrčao Lukaku i sa 10 metara savladao Dubravku. Sudija Meler je ponovo dobio signal iz VAR sobe zbog igranja rukom Opende u začetku akcije, i posle gledanja video snimka poništio gol.