HRABRA VOJVODINA KAPITULIRALA U FINIŠU MEČA

(25.7.2024) – Fudbaleri Vojvodine odigrali su odličan meč protiv Ajaksa u Amsterdamu u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Novosađani su poraženi kasnim golom u 86. minutu (1:0).

U prvom poluvremenu Ajaks je imao nekoliko izglednih prilika, ali je u tri navrata odlično reagovao golman Vojvodine Lazar Carević.

Najbolju priliku za Vojvodinu u prvom delu igre imao je Kejleb Zadi Seri, ali nije bio precizan sa ivice šesnaesterca. U 34. minutu Ajaks je imao stopostotnu šansu, ali je Kenet Tejlor pogodio prečku udarcem iskosa sa nekih deset metara.

Narednu, ali i još bolju šansu u 39. minutu nije iskoristio Jorel Hato, kad je promašio ceo gol udarcem glavom sa peterca.

U drugom poluvremenu Ajaks je silovito napadao, a prvu veliku šansu imala je Vojvodina. U 72. minutu rezervista Aleksa Vukanović je izašao sam na golmana Ajaksa, ali je nesrećno pogodio stativu.

Kazna za taj promašaj Vojvodinu je stigla u 86. minutu, kad su rezervisti Ajaksa doneli pobedonosni gol. Mika Godts je centrirao, a Branko van den Bomen udarcem glavom sa sedam, osam metara, poslao loptu u mrežu Lala.

Revanš meč igra se 1. avgusta u Bačkoj Topoli. Ukoliko Vojvodina prođe dalje, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igraće protiv pobednika meča Panatinaikos (Grčka) – Botev (Bugarska).