HRVATSKA OSVOJILA TREĆE MESTO NA MUNDIJALU

Hrvatska je savladala Maroko i osvojila treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru – 2:1 (1:1).

Pre četiri godine nosili su srebrne medalje sa suzama u očima, sada sa osmehom na licu stavljaju bronznane oko vrata, znajuću da su potvrdili da su fudbalska sila. Hrvatski fudbaleri su prikazali sav svoj raskošan talenat i savladali „Lavove atlasa“ u duelu za treće mesto Svetskog prvenstva u Kataru.

Neverovatan meč viđen je na „Kalifa stadonu“ gde su već posle 10 minuta viđena dva pogotka.

Prvo je jedan od najboljih fudbalera na ovom Mundijalu, Joško Gvardiol matirao golmana Maroka Bona glavom nakon dobrog centaršuta Majera i lukavog utrčavanja i asistencije Ivana Perišića.

Samo dva minuta kasnije „Lavovi atlasa“ su stigli do izjednačenja. Ziješ je centrirao, a Lovro Majer nespretno reagovao i glavom prebacio loptu do peterca gde se najbolje snašao Ašraf Dari – 1:1.

„Vatreni“ su imali glavnu reč u nastavku poluvremena, ređali su se opasni napadi preko Luke Modrića, Ivana Perišića i Mislava Oršića koji je pred kraj prvog dela vratio prednost Hrvatskoj.

Napadač zagrebačkog Dinama je primo loptu na ivici šesnaesterca i poslao fenomenalan udarac u dalji ugao, za 2:1.

I drugo poluvreme igralo se u ritmu koji su diktirali Luka Modrić i drugovi. Kružili su Hrvati oko šesnaesterca Maroka, dobre prilike imali su OršićLivaja Kovačić u nastavku, ali je Bono bio na visini zadatka.

Konačno su se probudili „Lavovi Atlasa“ u poslednjih 20 minuta utakmice. Prebacilo se težište igre na polovinu Hrvatske, tražili izjednačenje Marokanci, a En Nesiri je u 74. minutu imao fantastičnu priliku kada se posle centaršuta Hakima Zijeha našao oči u oči sa Livakovićem, ali nije uspeo da matira visokog golmana.

Isti fudbaler je imao veliku priliku na samom izmaku utakmice, ali je njegov udarac glavom završio preko gola i usledilo je veliko slavlje hrvatskih fudbalera.