HRVATSKA POSLE PENALA POBEDILA BRAZIL I PLASIRALA SE U POLUFINALE MUNDIJALA

Hrvatska je u polufinalu Svetskog prvenstva! Livaković i Petković doneli su preokret komšijama koje su slavile nakon boljeg izvođenja penal serije!

Imali smo pred sobom jako tvrdu utakmicu na obe strane. Hrvatska i Brazil svesni su težine ovog meča i stidiljivo su obe ekipe ušle u meč. Najbolju priliku na meču imao je Ivan Perišić u 13. minutu meča, kada nije uspeo da zahvati loptu koju mu je poslao Juranović i samim tim nije došlo do promene rezultata. U nastavku meča u nekoliko navrata pripretili su Vinisijus i Nejmar za Brazil, ali ništa što Livaković i odbrana Hrvatske nisu mogli da savladaju. Nadamo se da će u drugih 45 minuta biti golova i da ćemo gledati dinamičniji meč.

Krenuo je Brazil na sve ili ništa u drugom poluvremenu i u više navrata pripretio golu Livakovića. Prvo je u 47. minutu Gvardiol umalo poslao loptu u svoju mrežu prilikom klizećeg starta, da bi samo osam minuta kasnije Nejmar bio u sjajnoj prilici za gol, ali je Livaković bio na visini zadatka. Tokom 66. minuta zbunili su se Lovren i Gvardiol i izgubili loptu pred svojim golom. Istu je pokupio Paketa koji je sa nekoliko metara od gola uputio odličan udarac, ali je Livaković ponovo bio bolji. U nastavku pretili su Nejmar i Paketa. Međutim, golman Hrvatske bio je neumoljiv među stativama i sačuvao svoju ekipu. Uspela je Hrvatska da izdrži tokom regularnih 90 minuta igre i izborila produžetak.

Tokom prvog produžetka videli smo ozbiljan nalet Brazila, koji je na kraju krunisan golom. U 105. minutu Nejmar je odigrao dupli pas sa Paketom i na kraju predriblao Livakovića za 1:0!

Drugi produžetak prošao je u napadu Hrvatske koja je na terenu imala čak četvoricu napadača, ali odbrana Brazila bila je neumoljiva i uspela je da sačuva svoj gol sve do 117. minuta!

Fantastičnu su kontru istrčali Hrvati. Po levom boku vukao je loptu Oršić koji je u pravom trenutku uposlio Petkovića, a ovaj snažnim udarcem savladao Alisona za 1:1!

Do kraja meča nije bilo puno prilika i meč je ušao u penal seriju. Tokom prve serije Hrvati su iskoristili prvi penal, dok je Livaković odbranio udarac Rodriga sa bele tačke. Do kraja komšije nisu promašile jedanaesterac, a Markinjos je pogodio stativu u četvrtoj seriji za konačnih 4:2 u penal seriji i treće uzastopno polufinale Hrvatske na Svetskim prvenstvima.

Hrvatska će u polufinalu snage odmeriti sa boljim iz duela Argentina – Holandija.

TEKST: MERIDIAN SPORT