HRVATSKA U PRODUŽETKU BOLJA OD HOLANDIJE ZA FINALE LIGE NACIJA

(15.6.2023) – U polufinalu Lige nacija Hrvatska je slavila protiv Holandije sa 4:2.

Utakmica je odigrana u Roterdamu, a domaćini su poveli u 34. minutu kada se u strelce upisao Donijerk Malen.

U drugom delu igre bronzani Hrvati su napravili preokret. Prvo je Kramarić iz penala u 55. minutu susreta doneo izjednačenje da bi nakon 18 minuta igre Pašalić najavio pobedu.

Holandija je ipak uspela da dođe do izjednačenja pošto je Lang u 96. minutu nakon odbitka poslao loptu u mrežu za 2:2 i odveo meč u produžetke.

Tamo je Luka Modrić je još jednom pokazao klasu. Prvo je asistirao Petkoviću koji je projektilom ponovo doneo Hrvatskoj prednost, da bi sa bele tačke u 117. minutu postavio konačnih 4:2.

U finalu komšije će čekati boljeg iz duela Španija – Italija koji je na programu večeras od 20:45. Pobednika Lige nacija čeka nagrada od skoro 11 miliona evra.