HRVATSKA ZAPUŠILA USTA SELEKTORU KANADE-KOMŠIJE PREOKRETOM DO PRVE POBEDE NA MUNDIJALU

Hrvatska je slavila u drugom kolu grupne faze Svetskog prvenstva protiv Kanade rezultatom 4:1 i tako došla na deobu prvog mesta grupe F!

Fudbaleri Zlatka Dalića na terenu su odgovorili selektoru Kanade koji je imao kranje neprimerenu poruku pred ovaj meč.

Nije izgledalo da će komšije upisati pobedu, ako je suditi po početku meča.

Već u prvom napadu Kanade viđen je i prvi gol na meču. Akciju je započeo Borjan, lopta je stigla do Bjukenana koji je uputio centaršut na koji je naleteo Dejvis i glavom zatresao mrežu rivala za 1:0 u drugom minutu meča!

Ovo je ekspreno “otreznilo” Modrića i ekipu na terenu koji su od tog trenutka krenuli u opsadu gola Milana Borjana.

Gol je visio u vazduhu, jedan je čak i bio poništen usled ofsajda, ali je samo bilo pitanje vremena kada će evropska selekcija isti postići.

To se dogodilo u 32. minutu meča kada je Perišić sjajnim dodavanjem proigrao Kramarića koji je savladao golmana Kanade za izjednačenje!

Nakon samo osam minuta usledio je totalni preokret na terenu.

Livaja je doneo preokret Hrvatskoj preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora za 2:1! Čime je postavio konačan rezultat prvog poluvremena!

Na startu drugog poluvremena prva je pripretila Kanada. Osorio je bio u sjajnoj prilici za pogodak, ali je njegov udarac prohujao pored stative.

Uzvratila je Hrvatska u 54. minutu kada je Modrić uposlio Kramarića, a ovaj sa nešto više od deset metara od gola uputio udarac koji je odbranio Borjan.

Nastavili su se napadi Hrvatske, a pitanje pobednika bilo je rešeno već u 70. minutu susreta kada je Kramarić nakon još jedne sjajne akcije postigao svoj drugi gol na meču za 3:1!

Tačku na i stavio je u završnim minutima meča Majer za konačnih 4:1. Kontru je istrčao Oršić i nesebično prograo saigrača koji je prosledio loptu u mrežu!

Hrvati su kontrolisali tempo meča do samog kraja i zasluženo upisali pobedu.

IZVOR/FOTO: MERIDIANBETSPORT