HAUARD PRESUDIO ZVEZDI ZA NOVI PORAZ

(18.1.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su pred svojim navijačima od Baskonije u utakmici 22. kolo Evrolige rezultatom 91:90.

Dobro su košarkaši Crvene zvezde Meridianbet otvorili utakmicu, od starta meča je Jago Dos Santos predvodio crveno- bele na početku meča. Crvena zvezda Meridianbet je kontorlisala tok meča, dok je prvih tri minuta meča viđen egal od 8:8, a crveno- beli su se odlepili od gostiju posle trojki Branka Lazića koji je bio jedan od najznačajnih ifgrača Crvene zvezde Meridianbet u prvoj deonici. Crveno-beli su potom uspeli da održavaju prednost do kraja prvog deonice koji su završili sa deset poena prednosti 30:20.

Crvena zvezda Meridianbet je dobru igru prenela i u drugu deonicu iako je u jednom trenutku upala u mali krizni period u napadu. Baskonije je to uspela da kazni i da priđe na minus pet poena 45:40, posle poena Monekea dok je Rogavopulos kaznio svaki pad koncentracije u odbrani.

Na ovom meču priliku je imao i da debituje Džavonte Smart koji je prvo poluvreme završio sa devet poena i bio veoma bitan u igri Crvene zvezde Meridianbet kada su poeni bili prekopotrebni za crveno- beli tim koji je na kraju prvog poluvremena imao vođstvo od 52:43.

Loš start crveno- belih u nastavku meča, crveno- beli su ubacili čitava dva poena za skoro četiri minuta meča. Na drugoj strani odlično je otvorio četvrtinu Markus Hauard sa devet poena, a njemu se priključio i Moneke koji je posle zakucavanja izjednačio rezultat na utakmici. Dejan Davidovac je zatim pogodio za tri i tako vratio prednost Zvezdi. Nadovezao se i Smart svojim poenima koji nisu dozvoljavali Baskoniji da pređe u vođstvo. Baskonija  je ipak to uradila pred kraj deonice posle poena Hauarda i Moneke, nakon koje je Baskonija preokrenula meč u svoju korist i rešila treći period sa 26:10.

Pokušala je Crvena zvezda Meridianbet da nešto promeni na startu poslednjeg kvartala. Stali su u zoni crveno- beli, ali je to kažnjavao Vanja Marinković šutem za tri poena. Pre toga crveno- beli nisu imali sreće jer je u jednom trenutku lopta došla do Hauarda koji je ostao sam na liniji za tri poena i pogodio novu trojku.

Jago se trudio da pokuša nekako da pokrene svoj tim, ali mu to nije pošlo za rukom. Međutim Crvena zvezda Meridianbet je uspela da se vrati u život poenima Jaga, Mitrovića i Giedraitisa, pa je na dva minuta do kraja meča bilo samo poen prednosti za goste 84:83.

Uspeli su crveno- beli da se vrati u meč, ali je pobednika meča odlučio skok u napadu nakon linije sa slobodnog bacanja Čimea Monekea posle koje je Vanja Marinković pogodio dva slobodna bacanja. Crvena zvezda Meridianbet je imala poslednji napada na meču. Jago je pogodio šut za tri poena uz zvuk sirene čime je stavio tačku na meč i ublažio poraz crveno- belih.