INĐIJA ISPUSTILA PREDNOST, GRAFIČAR NEMOĆAN U SURDULICI

(4.6.2023) – Radnik i Radnički iz Niša, klubovi koje vode Novica i Ivica Tončev će i naredne sezone igrati u Superligi.

Radnik je u revanš meču baraža pobedio Grafičar sa 2:0.

Andrija Radulović, fudbaler pod ugovorom sa Crvenom zvezdom, sa bele tačke u 40. minutu doneo je prednost domaćimada bi konačan rezultat postavio Milan Makarić golom u 89. minutu – ukupnim skorom od 3:1.

Teži posao imao je Radnički. Nišlije su na Čairu u revanš meču baraža nadoknadili minus od 3:1 i pobedom nad Inđijom od 3:0, u ukupnom skoru slavili su sa 4:3.

Radnički je poveo u 24. minutu kada je Miljan Škrbić poslao loptu u mrežu gostiju.

Veliki hendikep za goste bio je drugi žuti karton za Milana Janjića u 43. minutu susreta.

Samo što je počelo drugo poluvreme, domaći igrači su to iskoristili i preko Nemanje Belakovića povisili na 2:0.

Tri minuta kasnije i Radnički je ostao sa desetoricom pošto je isključen strelac vodećeg gola, Škrbić.

Do kraja u otvorenoj borbi, Radnički je uspeo da postigne odlučujući gol u 62. minutu i to iz jedanaesterca, a precizan sa 11 metara bio je Saša Marjanović.

Ovim utakmicama završena je super i prvoligaška fudbalska sezona u Srbiji.