INTER POBEDIO MILAN U PRVOJ POLUFINALNOJ UTAKMICI LIGE ŠAMPIONA

(10.5.2023) – Fudbaleri Intera savladali su Milan – 2:0 (2:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Izabranici Simonea Inzagija odigrali su fenomenalan meč i nalaze se na korak od odlaska u Istanbul, gde će se igrati ovogodišnje finale.

Edin Džeko je doveo Inter u vođstvo golom već u 7. minutu, nakon što je na efektan način smestio loptu pod prečku.

Samo tri minuta kasnije, Inter je poveo sa 2:0.

Odlično se ubacio Miktarijan u kazneni prostor Milana, iskoristio pas i rutinski savladao Menjana.

U tom trenutku je Milan totalno pao, a Inter je u nekoliko navrata mogao da dotuče rivala i odnese još ubedljiviju pobedu.

Mesijas je početkom drugog poluvremena propustio najbolju priliku za “rosonere” i tako smanji prednost Intera, međutim, očajno je šutirao.

Do kraja meča je pokušavao Inter preko Džeka da postigne još neki pogodak, ali to se nije desilo i na kraju je rezultat glasio – 2:0.

Inter će u revanš meču “dočekati” Milan 16. maja i imati priliku da odbrani stečenu prednost.