INTER U FINALU LIGE ŠAMPIONA

(16.5.2023) Večeras je u italijanskom Milanu na stadionu Đuzepe Meaca bio pravi spektakl, sastali su se u okviru polufinala Lige šampiona Inter i Milan.

Nero-azuri su bili uspešniji od roso-nera u prvoj utakmici rezultatom 2:0 pa se tim povodom očekivao uzbudljiv revanš.

U drugom polufinalnom susretu sastaju se Real Madrid i Mančester siti.

Sastavi timova:

Inter: Na golu Onana, u odbrani su dejstvovali Bastoni, Aćerbi i Darmian. U veznom redu Dimarko, Mkitarian, Čalhanoglu, Barela i Damfris i napred Lautario Martinez i Edin Džeko.

Milan: Na golu Manjan, ispred njega Kalabria, Tio, Tomori, Ernandes. U veznom redu Tonali, Krunić Brahim Dias, Mesias i Leao i napred Olivie Žiru.

Fudbaleri Milana agresivno su ušli u prvih desetak minuta meča. Veliku priliku propustio je Brahim Dias koji je u šesnaestercu natrčao na loptu šutnuo je u desni ugao ali je Onana instiktivno odbranio svoj gol.

U prvom poluvremenu nije bilo konkretnijih prilika, igralo se na sredini terena bez pravih napada.

U 38. minutu Leao je zapretio Interu, samostalno je probio po levoj strani, ušao u šesnaesterac, šutirao ali je lopta prošla pored desne stative. To je bila druga prilika za Milan.

U 40. minutu Manjan je odbranio dobar pokušaj Intera. Džeko je nakon centar šuta probao glavom lopta je bila nezgodna padala je ali je Manjan bio spreman i odbranio veliku priliku.

U 74. minutu, gol. Lautaro Martinez donosi veliku prednost Interu i ispostaviće se plasman u finale Lige šampiona. Bilo je malo verovatno da će Milan imati snage i vremena da dođe do velikog iznenađenja i preokreta.