ISTORIJSKA UTAKMICA ERLINGA HALANDA, MANČESTER SITI PREGAZIO LAJPCIG SA 7:0

(14.3.2023) – Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona i ne samo to. Klub iz Engleske je bukvalno pregazio Lajpcig na svom terenu rezultatom 7:0.

Utakmica će ući u istoriju kao meč u kojem je jedan fudbaler postigao čak 5 golova.

Erling Haland postigao je het-trik u prvom poluvremenu i postavio dva nova rekorda.

Najmlađi igrač i ujedno najbrže postignutih 30 golova nekog igrača u Ligi šampiona. Stigao je do te brojke na 25 utakmica i domogao je se prilikom svog drugog pogotka na meču. Zabeležio je još tri do kraja utakmice.

Pored njega su do pet golova u Ligi šampiona došli samo Leo Mesi protiv Bajer Leverkuzena 2012. i Luis Adrijano za Šahtjor protiv Bate Borisova 2014. godine.

Preostala dva pogotka postigli su Gundogan u 49. minutu odnosno Kevin De Brujne u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ukupnim rezultatom od 8:1 Mančester Siti je okončao ovaj golgeterski eliminacioni period Lige šampiona.