JAK OTPOR DAVIDOVIČA FOKINE ĐOKOVIĆU

(2.6.2023) – Novak Đoković pobedio je Alehandra Davidoviča Fokinu sa 3:0 /7:6, 7:6, 6:2 u trećem kolu Rolan Garosa.

Prvi set protekao je u izjednačenoj igri dva tenisera. Prvi do brejka došao je Fokina u petom gemu, ali je odmah istom merom uzvratio srpski as.

Isti rasplet situacije bio je u finišu seta kada je Španac posle novog brejka imao prednost od 6:5, međutim uzvratio je Novak i taj deo igre odveo u taj-brejk, gde je bio dosta sigurniji od rivala i došao do vođstva u setovima.

Praktično identičan rasplet viđen je u narednom setu u kojem su po tri puta i jedan i drugi teniser dolazili do brejkova.

Fokina je pri rezultatu 6:5 imao i jednu set loptu, ali je nije ikoristio nakon čega je Novak izborio novi taj-brejk.

U tom delu su kvalitet i iskustvo trećeg reketa sveta doneli prevagu i srpski teniser je duplirao prednost u setovima.

Imao je Đoković po završetku drugog seta duel sa delom publike nakon što je burno proslavio osvajanje drugog seta. Zviždali su mu prilikom medicinkog tajm-auta, na šta im je najbolji teniser svih vremena odgovorio aplauzima.

Kao i mnogo puta ranije, to je kod Đokovića probudilo želju da izvuče najbolje iz sebe, u čemu je uspeo i u trećem je brzo stigao do vođstva od 3:0.

Uspeo je tada Španac da skupi snagu, da uhvati rezultatski priključak na 4:2, međutim, ništa više jer je Novak uz još jedan brejk rutinski priveo meč kraju i posle 3 sata i 36 minuta došao do trijumfa.

Ostali rezultati: Hačanov – Kokinakis 3:1, Sonego – Rubljev 3:2 i Fonjini – Ofner 2:3.