JOKIĆ POKAZAO ADETOKUMBU KO JE BOLJI

(26.3.2023) – U direktnom okršaju najboljih NBA ekipa lider Zapada Denver savladao je lidera Istoka Milvoki sa 129:106.

Plejmejker Nagetsa Marej postigao je 18 poena u prvih dvanaest minuta igre, međutim, na kraju deonice gosti iz Viskonsina imali su pola koša prednosti, 38:37.

Meloun je početkom druge četvrtine igrao bez Jokića i gubio sa 48:40, pa ga je vratio u igru jer je Denver bio sve vreme u zaostatku. Preko Jokića i Portera uspeli su domaći da se vrate u egal, ali se na pauzu otišlo sa tri poena prednosti Milvokija, 66:63.

Denver je u trećoj četvrtini zaigrao sjajnu odbranu, pre svega na Janisu Adetokumbu i rezultat se brzo video na semaforu. Nagetsi su preuzeli kontrolu nad utakmicom, Jokić je igrao veoma dobro i sve se odvijalo po volji domaćina. Dosta tenzije viđeno je u ovom periodu, a pred poslednju deonicu ušlo se sa rezultatom 97:85. Srpski košarkaš bio je nerešiva enigma za visoke igrače Milvokija, Lopesa i Portisa, koji su se često svađali sa arbitrima jer su bili nezadovoljni njihovim odlukama.

Denver je dominirao posebno u poslednjoj četvrtini i lako je priveo meč kraju sa ubedljivih 129:106.

Jokić je utakmicu završio sa 31 poenom, šest skokova i 11 asistencija. Pratio ga je Džamal Marej sa 26 poena, Porter junior ubacio je 19, a Braun i Kaldvel-Poup devet poena.

U poraženom timu istakao se Janis Adetokumbo sa 31 poenom, ali samo sedam u drugom poluvremenu.

U preostalim mečevima Feniks – Filadelfija 125:105, Sakramento – Juta 121:113, LA Klipers – Nju Orleans 110:131 i Majami – Bruklin 100:129.

Nagetsi su i dalje prvi na Zapadu sa 50 pobeda, ispred Memfisa koji ima 46, Sakramenta sa 45, te Feniksa, Golden stejta i LA Klipersa sa 39 pobeda.

Timovi sa Istoka igraju mnogo bolje, pa uglavnom osam utakmica pre kraja Milvoki ima 53, Boston 51, Filadelfija 49, Klivlend 47, Njujork 42, a Majami i Bruklin po 40 pobeda.