JOKIĆEVIH 41 POEN BEZ EFEKTA U PORAZU DENVERA OD MAJAMIJA

(5.6.2023) – Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Majami Hita na domaćem terenu sa 111:108, u okviru druge utakmice finala NBA lige. Srpski centar Nikola Jokić je odlično odigrao meč, ostvario je dabl-dabl učinak.

Jokić je zabeležio 41 poen uz 11 skokova i četiri asistencije. On je tako postao prvi centar koji je u plej-ofu imao učinak od najmanje 500 poena i 100 asistencija u jednom plej-ofu u istoriji NBA lige.

Nagetsi na put u Floridu imaju izjednačen skor 1-1 sa Majamijem. Očekuje nas uzbudljivo finale, koje se neće završiti u četiri meča.

Majami je mnogo bolje otvorio meč i u uvodnih tri minuta došao do prednosti (10:2), u tom trenutku jedini pogodak za Nagetse je postigao Jokić.

Srpski centar je bio taj koji je “vukao” Denver kroz prvu četvrtinu, koju je završio sa 11 poena. Majami je sredinom prve četvrtine imao velikih +11 (10:21), pošto je dobro raspoloženi Maks Štrus ušao u ritam i uspeo da pogodi tri trojke iz četiri pokušaja. Ipak, u završnici su se Nagetsi probudili i uspeli da dođu do egala – 23:26.

Totalno drugačiji početak su Nagetsi imali u drugoj deonici. U samo tri minuta su napravili seriju 16:3, rafalnom paljbom za tri poena i tako došli do dvocifrene prednosti (39:29).

Neverovatne procente u tom delu meča imale su obe ekipe, Denver je gađao trojke 7/11 (63%) , dok Majami 6/11 (54%).

Dobar posao za vođstvo Nagetsa je odradila klupa, koja je napravila veliku razliku čak 23:9 u sredinom druge deonice. Majami je težio da se vrati do poluvremena, uprkos tome, što je u jednom momenutu imao -15 (50:35), u završnici prišao na -6 na poluvremenu (57:51).

U redovima Nagetsa na poluvremenu, Jokić je bio jedini dvocifren sa 13 poena, četiri skoka i tri asistencije, pratio ga Džamal Marej sa osam poena, pet asistencija i četiri skoka. Eron GordonBrus Braun Džef Grin su postigli po sedam poena.

Na drugoj strani, trojica dvocifrenih, Maks Štrus sa 14 poena, prati ga Gejb Vinsent sa 12 i Džimi Batler sa 11 poena.

U trećoj četvrtini je Denver sve držao u svojim rukama, Jokić je briljirao, postigao je čak 18 poena, ali Majami je velikom serijom na startu poslednje deonice, kada srpski centar nije bio na parketu, istopio zaostatak i ne samo to, već je i preuzeo prednost.

Gosti su kontrolisali završnicu, a uprkos tome što su Nagetsi uspeli da se vrate zahvaljujući JokićuGordonu Mareju, nisu uspeli da skupe snage i za preokret.

Marej je pokušao za produžetak, ali nije bio precizan.

Kod Nagetsa, Nikola Jokić je bio najefikasniji sa 41 poenom, uz to je imao 11 skokova i četiri asistencije. Ipak, ostatak tima nije uspeo da ga isprati Džamal Marej je postigao 18, Gordon 12, a Brus Braun 11 poena. Loše je odigrao Majkl Porter Džunior, koji je ubacio samo pet poena.

U pobedničkoj ekipi Majamija, najefikasniji je bio Gejb Vinsent sa 23 poena, dok su Džimi Batler Bem Adebajo postigli po 21 poen. Posebno se istakao Dankan Robinson, koji je u poslednjoj četvrtini postigao 10 poena.

Majami je uspeo da se izjednači u finalnoj seriji i sada je rezultat 1:1. Serija se seli u Floridu, a naredni meč je na programu u noći između srede i četvrtka od 2 sata i 30 minuta posle ponoći.