JOVIĆ U POSLEDNJIM SEKUNDAMA SAČUCVAO NADU NEMOJ SRBIJI

(20.6.2024) – Fudbaleri Srbije remizirali su sa Slovenijom rezultatom (1:1) u drugom meču grupe C Evropskog prvenstva.

Heroj je bio rezervista Luka Jović koji je u šestom minutu nadoknade postigao izjednačujući pogodak i tako ostavio Srbiju u trci za plasman u nokaut fazu. Najverovatnije kao jedan od najboljih trećeplasiranih ekipa.

Pored solidnog starta, ubrzo je Slovenija preuzela ulogu dominantne ekipe i iako nije uspela da stvori stopostotne šanse bila bolji protivnik. “Orlovi” su igrali u naletima. Mitrović je na iskustvo i individualni kvalitet dolazio u polušanse, ali ta dva kvaliteta ima i Jan Oblak koji ga je sprečio da po prvi put u karijeri zatrese mrežu na Evropskom prvenstvu.

Najbliži golu u prvih 45 minuta je bio Elšnik koji je pogodio stativu, posle čega se lopta tri puta odbijala Slovencima, ali nisu uspeli do vođstva.

Srbija je zaigrala bolje u nastavku, ali su trenuci slabe koncentacije i nezalaganja koštali naš tim u 68. minutu. Rezervista Gaćinović je izgubio loptu prilikom lošeg prijema, otvorio kontru protivnika, a Elšnik je iskoristio nepažnju milinković Savića i mali broj srpskih igrača koji su se vratili nazad, zatim porigrao Karničika za vođstvo Slovenaca.

Imala je Srbija odmah odgovor, Mitrović je ponovo zapretio, ali ovo opet bez sreće. Ponovo je sa ivice peterca šutirao, a Karničik po drugi put postao heroj nacije izblokiravši ga tek toliko da preusmeri loptu na prečku.

Sve je bilo manje vremena, a tako su se smanjivale i šanse Srbije. Srbija je stigla do kornera kada je već istekao peti minut nadoknade, a onda je na scenu stupio Luka Jović koji je bio najspretniji i agilniji u 16 metara i doneo bod Srbiji.