JUNIORKE POSLE 118 MINUTA POBEDILE PORTUGALIJU

(10.8.2024) – Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) zabeležila je drugu pobedu na XXIX EP 2024. u Dablinu. Srbija je u 4. kolu B grupe nadigrala Portugaliju nakon velikog preokreta sa 3:2, po setovima 21:25, 23:25, 25:20, 25:17 i 15:13, posle 118 minuta igre.

Dubok trag ostvili su porazi od Poljske i Itlaije na juniorke Srbije, što je uticalo da rezultat u prva dva seta meča sa Portugalijom ne bude baš onakav kakav su očekivale. U oba slučaja, rival je bio bolji na terenu u prelomnim momentima i potpuno zasluženo stekao je vođstvo od 2:0.

Ipak, shvatile su tada izabranice Vladimira Vasovića da je treći set poslednja šansa da se vrate u utakmicu. Stoga su veoma koncentrisano ušle u treći periodu, u kojem su uspele da slome otpor upornih Portugalki i sa 25:20, pordužile su utakmicu.

Osvajanje treće deonice bila je dodatna injekcija samopouzdanja za juniorke Srbije, a potvrda toga stigla je na početku četvrte. Srbija je ovaj set otvorila serijom od 10:0 i već u startu učinla Portugaliju nemoćnom, što je kasnije materijalizovala u svoju korist sa 25:17.

Pobeda je od starta petog seta bila imperativ za juniorke Srbije, što odmah i dokazale. Nakon uvodnih 5:1, povela je Srbija sa 8:6 i 12:10, da bi sa 15:13, stigla do trijumfa.