KAKVA ZAVRŠNICA NA BANOVOM BRDU

(14.4.2024) – Neverovatna završnica viđena je u susretu 30. kola Superlige Srbije, u kojoj je Čukarički pobedio Partizan 3:2.

Domaći su vodili sa 2:0 golovima Mela u prvom i Ivanovića na startu drugog poluvremena. I onda drama – u 89. minutu Severina smanjuje na 2:1, u 91. minutu Baždar izjednačuje na 2:2, da bi u 93. posle kontre i asistencije Ivanovića Nikčević vratio već izgubljenu pobedu Čukaričkom. Zbog novog žutog kartona, četvrtog po redu, Duljaj mora da pauzira pa neće voditi Partizan u 173. derbiju naredne subote.

Crvena zvezda je pobedila Železničar sa 3:0.

Golove su postigli Ivanić, Ndiaje i Olajinka.

Uzbudljiva utakmica odigrana je i u Novom Sadu gde je Vojvodina pobedila TSC sa 3:2.

Domaći su imali sigurnih 2:0 golovima Zukića i Kempbela, ali su gosti, inače bez poraza ove sezone u gostima, izjednačili preko Đakovca i Jovanovića. Tri boda Vođi doneo je Petrović u 90. minutu.

Iznenađenje u Kruševcu gde je Napredak poražen od Radnika 2:0.

Golove su postigli Hajdarević i Duronjić, a posle meča trener domaćih Gaćinović je podneo ostavku.